Príbehy z útulku

Beňo
22.04.2012

     Len veľmi málo psíkov, je dobrovoľných tuláčikov. Sú to zväčšia psíkovia, ktorí vo svojom domove nemajú lásku, potravu a tak sa vyberajú na potulky, ale znova sa vracajú domov. Z nie vlastnej viny sa veľa psíkov stáva potuľnými, ak sa ich človek násilne zbaví.

     Aj Beńo, psík s veľkým srdiečkom, na nezodpovedného pána doplatil.

     V neďalekom meste zastavilo vraj tmavé auto, otvorili kufor a z neho vytiahli surovo psíka. Prehodili ho na okraj chodníka, vyštartovali ako formula a kým sa svedkovia spamätali, boli preč. Na chodníku smutne ostal sedieť psík. Bezradne sa najprv obzeral, no potom vyštartoval smerom tam, kde zmizlo aluto s jeho  "pravdepodobne majiteľom". Samozrejme, nemal šancu ich dobehnúť a nájsť. A tak sa z neho stal nedobrovoľný tuláčik. Ľudia, ktorí to videli, nestihli si zapamätať číslo vozidla, ani zastaviť psíka. Psík sa spočiatku skrýval a vychádzal len za tmy. Mal to veľmi ťažké. V cudzom, neznámom prostredí a celkom sám.. Nepomohli mu ani ľudia, ba práve naopak, odháňali  ho a niektorí hádzali po ňom kamene. Vychudnutý, bojazlivý psík bojoval o svoje prežitie. Aj napriek týmto hrozným podmienkam Beńo prežíval. No, neprežil by, ak by nepostretol človeka, ktorý sa mu ihneď, ako ho uvidel, snažil pomôcť. Hodil mu kúsok jedla, no Beňo sa veľmi bál, ale hlad bol silnejší. To sa opakovalo niekoľko dní, až si ho pán ako-tak získal. A Beňa dovliezol k  nám.

     Veľmi bojazlivý, v kúte schúlený, s veľkými úprimnými očkami čakal, čo sa bude diať. "Už sa neboj, náš tuláčik, už bude len lepšie", prihovárali sme sa mu stále a hladkali jeho telíčko. Beňo si zvykal s opatrnosťou na lepšie časy. Chodil na prechádzky, mal svojich psích kamarátov, zabúdal pomaly na zlé, čo prežil.

     Jedno mrazivé ráno, keď sme prišli k jeho klietke, nevítal nás, ako obvykle. Ležal na podlahe, smutne pozeral na nás a tíško kňučal. Podišli sme k nemu, prezreli sme jeho telíčko, snažili sme sa, aby vstal. Ale.....až nám  od strachu vrástli nohy do zeme, pretože Beňove nožičky boli bezvládne. Uvedomili sme si hneď vážnosť  jeho zdravotného stavu. A tak sme ho skoro odviezli na kliniku. CT vyšetrenia, lumbálka.... a veľmi zlá správe. Beňo má poškodené stavce. Muselo sa mu to stať v minulosti. Treba ho buď hneď operovať,aby znova chodil, hoci nádej je mizivá, alebo utratiť.

        Samozrejme, že bojujeme o život každého zvieratka, hoci má len malilinkú nádej, že prežije, že to bude lepšie. Ťažká, náročná operácia, pri ktorej sa nedá nikdy predvídať, ako bude život zvieratka ďalej pokračovať. Bude - nebude chodiť? Náš Beňo pobudol na klinike dosť dlho. Starali sa o neho vzorne, cvičili s ním denne, hoci jeho nižičky boli stále nevládne, ale on veľmi, veľmi chcel žiť. Aj pri bolestiach, ktoré občas mal, síce plakal, no olizoval ruku svojej ošetrovateľka. Vzorný, milý, poslučný pacient.

     Operácia dopadla dobre, no Beňo potrebuje rehalilitáciu, prostredie, kde sa mu budú stále venovať. A týmto nastal pre nás problém. Nechodiaci Beňuško už k nám prísť nemôže. Zima je krutá a on, aby žil, aby sa zotavoval, musí mať iné poodmienky.

     Všetci sme mu hľadali to vhodné miestečko, pretože sme mu verili, že je veľký bojovník, že to nevzdá, že bude chodiť.

     V Nemecku sa našla milá rodinka, ktorá by nášho Beňa prijala. Ďaleká cesta, ale zvládol to na jednotku. A nový domov, kde už ho čakali a mali všetko pre pacienta pripravené. Pod stálym lekárskym dozorom, láskavých domácich ľudí, začal Beňo po čase s pomôckami robiť prvé krôčky. Bolo to radosti!  Každý deň viac a viac. A potom.....prišla úžasná správa, video. Beňo  chodí sám !  Je to ten najkrajší pociť, aký vám prebehne telom, tá radosť, to nadšenie do ďalšej, ťažkej práce. Nikdy sa nevzdávame, pomáhame aj s vašou pomocou každému ohrozenému zvieratku.

     Náš Beňo vyhral boj o svoj život vďaka ľuďom, ktorým jeho osud nebol ľahostajný. Ďakujeme láskavým ľuďom, ktorí dali Beňovi nový, láskavý domov, ďakujeme ľuďom na klinike, ktorí Beňovi zachránili život, ďakujeme všetkým vám, ktorí ste v každej chvili "naši".

     Maj sa už len dobre Beňo náš a bežkaj,  bežkaj.......                                                                                                         

Beňo
Beňo
Beňo
Beňo
Beňo
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446098
  Webhosting: Atlantis