Príbehy z útulku

Príbeh o Bellinke
26.10.2007

Príbeh o Bellinke


Bellinka, kríženec s výzorom líštičky, sa k nám dostala 31.mája 2007, deň pred oslavou narodenín v našej rodine, ktoré sme na druhý deň, a to už spolu s ňou, oslavovali. Bella, ako sa oficiálne volá, vlastne bola pre nás jedným z narodeninových darčekov. Nepochybne najkrajším....
Šteniatko s menom (a zároveň bez mena) „ Malá fenka“, sme našli na internete. Už pár dní sme sa zamýšľali nad tým, že okrem rybičiek by sme prijali aj niečo ďalšie, „živšie“, milšie...Rozhodli sme sa pre psíka, a keďže bývame v byte, hľadali sme malé plemeno. Vo filme „Tak dobre ako sa len dá“ nás zaujal psíkv hlavnej úlohe, malý chlpatý grifónik. Ale ako sme sa zamýšľali nad tým, či kúpiť šteniatko, ktoré ponúkali za dosť vysokú cenu a o ktoré bude dobre postarané aj v prípade, keď si ho náhodou nikto nekúpi, začali sme premýšľať i o tých ostatných, ktorí možno kúpnu cenu tak vysokú (či vôbec) nemajú, ale lásku a radosť vedia rozdávať rovnako ako ktorýkoľvek iný. Ba možno oveľa oveľa viac. A tak sme začali pátrať na internete na stránkach slovenských útulkov.
Hľadali sme šteniatko, krpca, ktorého by sme mohli vychováva a vidieť, ako nám zo dňa na deň rastie. A ná-hodou sme na stránke kežmarského útulku objavili fenku, malú chlpatú guličku, s malinkými uškami a s výzorom trojbodky, dve malé čierne očká a malinký ňufáčik. A s poznámkou, že to bude psík menšieho vzrastu.
Fenka bola v útulku približne mesiac a nikto si ju nezobral. Až sa nám zdalo nereálne, že po takom čase je ešte malá havina stále tam. A keď nám veľmi milá pani z útulku povedala do telefónu, že ju ešte stále majú, hoci my sme si mysleli, že si ju už určite niekto adoptoval, väčšej radosti v ten deň nebolo.

No a po necelom týždni sme už cestovali do Kežmarku vyzdvihnúť si našu Bellinku. Našu Bellinku preto, lebo už cestou do útulku, mala meno dávno vymyslené. Keď sme ju zbadali medzi tými ostatnými šteniatkami rôznej farby, veľkosti rasy - nerasy... bolo ťažké odísť len s jedným.... Bella patrila spolu s ďalším čierno-bielym havinom k tým najživším a najhravejším zo všetkých. Taká malá približne trojmesačná guľka behajúca všade navôkol, naháňajúca muchy, motýle...
Dnes má osem mesiacov, zo šteniatka vyrástla krásna fenka, s veľkými postavenými uškami, čiernymi očkami a ňufáčikom, po ktorej ľudia a deti na ulici pokrikujú líštička. A skutočne, svojou veľkosťou, farbou a celým výzo-rom pripomína líštičku.
Jej najobľúbenejšou činnosťou je okrem samotných prechádzok, zbierať rôzne paličky a konáriky, ktoré sa jej pripletú pod labky a pokojne vykračovať s nimi v papuľke ďalej. S jej výchovou neboli a nie sú problémy, i keď ako každé šteniatko povyvádzala všeličo. Od dohryzených koberčekov a mištičiek, až po obrovské palice, ktoré si s radosťou z času na čas dovlečie do bytu a spokojne na koberčeku hryzká. A čo sa týka jej hygienických návykov, tie sú už približne od šiesteho mesiaca jej veku zvládnuté úplne na jednotku.
Jednoducho Bella je veľmi jemné, ale hravé stvorenie a sme radi, že ju máme, toto NAŠE KRÁSNE UŠATÉ SLNIEČKO

Silvinka & Janči Pribuloví, Bratislava
 


< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446097
  Webhosting: Atlantis