Príbehy z útulku

Milí priatelia
30.01.2006

"Nič nerobí človeka
ľudskejším, ako
láska k zvieratám " Fielding

Nie každému z nás je dopriane byť bohatým a zároveň aj šťastným.
Materiálne bohatí nie sme ani my. No šťastie a niekedy v tom šťastí aj nešťastie nás, ľudí v útulku, sprevádza denne.
Šťastím pre nás je zachrániť, vrátiť do života nejednu zvieraciu utýranú, podchladenú, vychudnutú trosku, malé, ešte slepé, ale o prežitie bojujúce šteniatka, mačiatka.
A aby to šťastie bolo pre nás dokonalé, všemožne sa snažíme našim zvieracím bezdomovcom nájsť aj láskavý domov.
Že sa to pomaly darí, že môžeme zachrániť a dočasný príbytok poskytnúť zvieratkám z rôznych obcí a miest je vďaka aj vám, milí naši priatelia a verím, že aj noví priatelia.
Vďaka vám všetkým, milí priatelia z celého Slovenska, ktorí ste nám v roku 2005 poskytli 2% svojich daní, ktorí ste nám finančne, materiálne pomohli. Tak rada by som sa každému z vás osobne poďakovala, žiaľ, nedá sa to. Zákon o ochrane osobných údajov nám to nedovoľuje.
Takže, vďaka vám, nech vás hreje dobrý pocit, že ste ľudskejší, že ste boli pri záchrane našich zvieratiek, že ste im pomohli prežiť.
Milí naši priatelia, už niekoľko stoviek evidenčných listov a smutných osudov sa nachádza v našom útulku. A niekoľko desiatok párov očiek čaká denne na malý zázrak. Naozaj malý, no ľudský. Pretože len my a vy im môžeme pomôcť. Pomôcť prežiť, dať im šancu, nový domov, aby verne slúžili, priniesli radosť, šťastie iným a sami boli šťastní.
Dovoľte mi, naši priatelia obrátiť sa na vás v tomto období s prosbou.
Opäť nastal čas, kedy sa môžete sami rozhodnúť o svojom prijímateľovi 2% dane za rok 2005. Prosím, veľmi prosím vás, nezabudnite ani tento rok na nás.
Zachraňujeme, liečime, niečo musíme pristaviť, opraviť, to je každodenný kolobeh činnosti v našom útulku.
A.....ešte jedna skrytá, nie túžba, ale pre nás nutná potreba.
Nik z našich pomocníkov nevlastní auto. Ak máme veľmi vážny prípad, ak je ohrozené zvieratko mimo Kežmarku, zháňame ľudí, kto by nás odviezol a neraz musíme pre vážnosť situácie použiť taxík.
A tak v kútiku srdca dúfame, že možno sa nájde dobrodinec, ktorý by nám staré, ale pojazdné /PICKUP asi tak najviac do vzdialonosti 30 km/ autíčko daroval.
Milí naši priatelia,
verím, že na nás nezabudnete.
Slov už bolo dosť a tak, aby ste sa sami na vlastné oči presvedčili o našom šťastí, nešťastí, srdečne vás k nám pozývam.
Ste osobne každý z vás vítaný, jednak nami a hlavne vašou pomocou, zachránenými našimi aj vašimi zvieratkami.
S prosbou, vďakou a úctou k vám
Ninčáková Alžbeta, predseda OZ ÚTULOK

"Pes má krásu
bez ješitnosti,
lásku bez krutosti
a ľudské vlastnosti
bez ľudských chýb" Lord Byron

< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446098
  Webhosting: Atlantis