Našli domov

Betty
02.03.2008

O rotwailerke Betty a o ďalšom šteniatku kaukazáka sme sa dozvedeli náhodou.Obsah tejto informácie nás vydesil. Obidve fenky, ktoré vraj strážili objekt jednej spoločnosti sa stali novým majiteľom nepohodlné a rozsudok smrti nad ich životmi bol nablízku. Okamžite sme vzali foťák a vybrali sme sa na tvar miesta. To, čo sme tam videli nás šokovalo. Fenky,ktoré mali budiť rešpekt, boli ako vyplašené malé mačiatka. Tak sa báli, že sme ich ani v stoji odfotiť nemohli. No a okolie, kde bývali, otrasné......Neboli vychudnuté, ale o tej  ich výžive radšej pomlčím.Konali sme rýchlo. Fotky sa umiestnili na stránky a netrpezlivo sme čakali. Čas hral a doteraz ešte hrá proti nám. Dve fenky, čakajúce v cele smrti, čakali spolu s nami na akú-takú nádej.

Betty sa dočkala. Milí ľudia z Prievidze sa prišli na ňu pozrieť. A hneď, ako ju videli  a hlavne, čo videli, boli rozhodnutí.A tak Betty putovala do nového domova. Nebolo to ľahké v aute, ani potom doma. Statná rotwailerka sa bála, veľmi bála. Aj pri pohľadení si stále ľahne a potom čaká, teraz už pohľadenie, ale predtým.......? Každou hodinou, každým dňom naberá istotu, že tento nový priestor, títo láskaví ľudia sú jej novým, naozajstným domovom. Učí sa a chápe všetko veľmi rýchlo. Jej záchrancovia sú naozajstní ľudia so srdcom na dlani. Má u nich všetko. Priestor na bývanie, pozemok na výbeh a hlavne každodenný  kontakt s nimi.

Chcem sa poďakovať pánovi Eugenovi a jeho manželke za záchranu Bettynky. Za to, že jej dali šancu na život, iný život, aký doteraz žila. Určite sa im za to odvďači.

S vďakou a úctou k týmto ľuďom a všetkým vám, ktorí ste sa na tom podieľali.

Betty
Betty
Betty
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis