Našli domov

Džesy
06.06.2008

Džesy už má svoj domov  v Starej Ľubovni !!!

 

Džesynku sme si doviezli domov 21.2.2008. Veľmi sme sa jej tešili ale trochu aj obávali, ako si bude u nás zvykať.

Prvé 2 dni všetko skúmavo ovoniavala (pred mesiacom nám odišiel  po 10 rokoch jazvečík, tak stôp bolo po dvore veľa), potom začala svoj rajón dôsledne strážiť – bola veľmi hlučná - na ľudí a na autá o dušu vyštekávala (veď strážiť si svoj domov je jej povinnosť - ona  s ju plnila na 200 %). Dosť to vadilo susedom.  Poštárka, ktorá poznala aj nášho jazvečíka nám povedala, že sme si domov doniesli obludu – ale nám to vôbec nevadilo,  stále sme ju len hladili a tíšili a to zabralo, šteká už iba vtedy, keď k nám niekto ide, vidieť že je už kľudná (asi len nervózni psíkovia veľa štekajú).

Keď sme ju opatrne zoznamovali s našou mačičkou, najradšej by bola s ňou pozametala chodníky, až to s ňou trhalo a iskrilo jej v očiach. Po čase si už na mačičku zvykla – toleruje ju, ale vidieť jej na očiach, že ju iba rešpektuje kvôli nám (zrejme vidí v nej konkurenciu na dvore).

Zo všetkého má najradšej  maznanie, len aby sme ju hladkali a chválili aká je milučká a zlatučká, jej očká si to úpenlivo vyprosujú.

Keď k nám prišla dopriala som jej dostatok jedla, koľko len vládala (keď som videla, že pod stromom na záhrade zožrala aj zhnité jablko, bolo mi jej veľmi ľúto – to nasvedčuje čo všetko Džesy musela v živote už prežiť). Džesy všetko vďačne zožerie, aj misky vylíže (predchádzajúci naši psíkovia boli  prieberčiví v žrádle). Už ma moje deti upozorňujú, že dosť pribrala a že jej tým množstvom žrádla ubližujem, obezita ani psíkom nesvedčí, ale ja by som iba chcela, aby Džesy pochopila, že u nás bude mať žrádla vždy dosť. No Džesy je múdrejšia a v súčasnej dobe sa do jedenia až tak nehrnie.

Od pani Ninčákovej z útulku v Kežmarku sme sa dozvedeli, že Džesy bola k ním dovezená z Gelnice, kde ju našli ľudia na cintoríne so šteniatkami.   Je to na nej vidieť, že žila vo voľnej prírode, po 2 mesiacoch sme sa ju odvážili pustiť z vodítka  v prírode. V prvom momente sme si mysleli, že sa snáď po pár dňoch k nám vráti, lebo terén už poznala. Džesy vystrelila ako o preteky po lúkach, vetrila a naháňala vtáčiky, keď sa však vylietala  do sýta, začala nás počúvať a vracať sa k nám. Napriek tomu, že Džesy má k dispozícií záhradu, pohyb vo voľnej prírode jej chýbal.

Je veľmi bystrá, očami a uškami s nami krásne komunikuje, dá najavo všetko čo sa jej nepáči alebo  páči.

Keď sa vraciam z práce domov, vyskakuje hore bránkou a skučí od radosti, ja ju tíšim: ticho, ticho tak Džesy sa začne kotúľať po dvore a to jednoducho či chcem alebo nie - musím sa tešiť s ňou.

Jednoducho je úžasná, peknučká, milučká, za všetko vďačná, učenlivá, len my sa jej potrebujeme ešte viacej venovať.

Myslím si, že je u nás veľmi šťastná a my s ňou.

 

 

Ľuba

 

 

 

Džesy
Džesy
Džesy
Džesy
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446063
  Webhosting: Atlantis