Naša činnosť

Keďže v našom meste nastal problém s túlavými psíkmi, snažili sme sa vždy zatúlanému, vyhodenému zvieratku pomôcť.
Táto pomoc spočívala zobrať si ho domov, veterinárne dať do poriadku a všemožne mu nájsť domov. No zvieratiek nezodpovednosťou ľudí neustále pribúdalo a naše domácnosti to začali nezvládať.
A tak sme v roku 2000 v januári založili OZ ÚTULOK. S pomocou dobrých ľudí sme zhotovili pár klietok a umiestnili ich na súkromných pozemkoch v dvoch lokalitách nášho mesta.
Ale zvieratiek opäť len pribúdalo. V roku 2003 sne od mesta dostali do prenájmu lokalitu, kde predtým sídlili tzv. bezdomovci. Bola to hrôza, ale postupne sme začali s vypratávaním a ďalšími prípravnými prácami.
Financovanie týchto aktivít je výlučne len v rámci sponzorstva a prispením 2% z daní občanov, za ktoré všetkým úprimne ďakujeme. Mesto prispelo na našu činnosť v minulých rokoch symbolickými čiastkami, tohto roku je to o trochu viac.
Momentálne sa v našom ÚTULKU nachádza 60 psíkov a 20 mačičiek. Všetky zvieratká sú veterinárne vyšetrené, zdravé, každé zvieratko má svoj očkovací preukaz.

V našom ÚTULKU zvieratká po zavŕšení karantény nikdy neutrácame. Ostávajú naďalej našimi obyvateľmi. Dôkazom je aj náš miláčik fenka Tinka, ktorú sme našli v zúboženom stave pred piatimi rokmi. Naša Tinka, hoci má len tri nôžky ja našim slniečkom.

Počas našej činnosti sme zachránili do 200 zvieratiek, našli sme nový domov desiatkam z nich. Množstvo detí nás navštevuje denne, no najviac v čase prázdnin. Veľmi nám pomáhajú hlavne s venčením a nejedno dieťa si nájde, osvojí aj natrvalo svojho zvieracieho priateľa.

Aj teraz netrpezlivo čakáme na prísun finančných prostriedkov z 2% daní, aby sme mohli dokončiť výstavbu 8 murovaných kotercov, ostatné presťahovať tak, aby sme sídlili na jednom mieste.

Aj keď táto práca je náš život, všetku našu lásku dávame našim zvieracím bezdomovcom, na ich prežitie potrebuje viac.
Preto sa obraciam na ľudí so srdcom na dlani a prosím ich o pomoc. Prosím, pomôžte tým, ktorí sa nevedia brániť, ktorí nevedia plakať, ktorí nemo trpia bolesť. Pomôžte našim zvieratkám, aby prežili.
Potrebujeme krmivo, stavebný materiál, (koterce aj drevené, kari siete, plech) , finančné prostriedky.

Každodenná nádej pre nás znamená pôžičku šťastia.
Šťastia, že naše zvieratká prežijú, šťastia, že sa budú mať o malinko lepšie.

Ďakujeme!

Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis