Aktuality

Úpenlivá prosba k vám, naši priatelia
30.11.2009

     Občas si každý z nás vo svojom živote, problémoch, pomôže nejakým tým porekadlom alebo príslovím. Sú  v nich múdre, trefné slová.

Pomôžem si aj  ja jedným z nich. „Tí, ktorí sa vždy sťažujú, treba im vziať. Tí, ktorí mlčia, tým pridať treba“. Aj  keď nepatríme vôbec k bohatým, bohatí sme. Máme v našom chudobnom útulku snáď najviac zvieratiek na Slovensku. Je to naše bohatstvo, je to naše šťastie, no denne bojujeme o ich prežitie, živobytie, bojíme sa nasledujúceho dňa.

Do nášho útulku sa dostávajú zvieratká nielen z nášho mesta, ale aj zo vzdialenejších obcí, miest.Okrem príspevku od mesta, ktorý nám postačí tak najviac na dva mesiace, celé financovanie je len a len od vás, milí priatelia. Sú to 2% z vašich daní a financie, ktoré nám občas pošlete na náš účet. Je toho naozaj nie veľa. Našou nevýhodou je, že žijeme v oblasti, kde je najchladnejšie nielen počasím, ale aj srdcom.

Po zmapovaní iných útulkov, tak ten náš je najchudobnejší. Máme aj smolu, že tu nie sú nijaké väčšie podniky, podnikatelia, sponzori-celebrity......Aj keď v našom meste podnikatelia existujú, pre nás nikdy neexistovali, nikdy nám neprispeli.Snáď sa zviditeľňujú tam, kde sa im to viac oplatí.

     Hoci sme vzdelaní, patrične hrdí, predsa len porušíme, ale pre dobrú vec, úvodné slová a tak trošku sa posťažujeme vám, naši priatelia a poprosíme vás o pomoc.

Náš útulok má staré, 17-ročné autíčko /Pikap/. Je to naša zvieracia 112, na ktorom sme zachránili veľa zvieratiek od istej smrti. No, ako to býva, je staré, je to úžitkové vozidlo, ktoré poslúžilo pár majiteľom a najazdilo státisíce kilometrov a zrazu si povedalo dosť. Skrátka odišlo.

Nie z luxusu, ale pre každodennú, záchrannú potrebu potrebujeme súrne podobné, trošku mladšie úžitkové vozidlo. Zvieratká hynú pod kolesami áut a ostávajú na okrajoch ciest, zvieratká sa k nám dostávajú v kritickom stave, sú týrané......a my musíme rýchlo konať aj  keď je to ďalej od nás.

Oslovili sme niektoré podniky, či nebudú vyraďovať staré vozidlá. Pozerali na nás ako na bláznov a kladnej odpovede sme sa nedočkali. Snáď aj blázni svojím spôsobom sme, pretože sme na okraji tejto spoločnosti, pracujeme každý deň, niekedy aj v noci, vo sviatky.....a za vatikánsky peniaz.

Nemôžeme takto ďalej existovať, bez autička sa nepohneme.

Musíme sa ale vám priznať, že v tom zúfalstve sme si požičali 3.000,- Eur /túto sumu musíme do konca tohto roka vrátiť/  a v bazáre sme si jedno autičko kúpili. Je oveľa mladšie a vkladáme doň veľkú nádej, že nám pri záchrane zvieratiek bude dobre slúžiť.

     Nikdy sme sa veľa nesťažovali. Aj v chudobných podmienkach môže byť veľa lásky. No teraz sme urobili takú malú výnimku.

A preto sa obraciame k vám, naši milí priatelia s úpenlivou prosbou.

P r o s í m e   vás, naši milí, pomôžte nám finančne. Každá suma od  vás,  nás posunie ďalej, každým eurom sa náš dlh zníži.

Je nám ťažko, ale nemáme na výber.

Prosíme vás v mene tých, ktorí prosiť, plakať nevedia. No nemo trpia bolesť, ktorú im spôsobuje veľa, tak veľa bezcitných ľudí.

V mene stovák  smutných očičiek, zranených dušičiek vás prosíme.

S úctou a vďakou k vám

Ninčáková Alžbeta, predseda OZ Útulok Kežmarok

Bankové spojenie:  0490972602 /0900

SWIFT: GIBA SK BX  

IBAN: SK  9609000000000490972602

IČO: 37786580

< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis