Aktuality

Šteniatka
01.04.2014

Štyria malí drobci prišli na tento svet.Malilinkí, ale tak veľmi čulí, tak veľmi chceli žiť. Mali predsa svoju maminku, ktorá ich obriadila a s láskou prijala. To ale netušili, čo ich čaká pri štarte do ich života.
Ich najväčším šťastím bol teplý kožúšok ich maminky, mliečko, ktorého sa nemohli dojesť. A zrazu len chlad, plno vecí, bezradnosť, chlad......Bola to ľudská bytosť, zrejme v koži beštie, ktorá tieto štyri malé uzlíčky surovo vyhodila do kontajnera na odpad. Len kvílenie, strašné kvílenie sa ozývalo okolím. Začul to jeden pán a ten upozornil na hrozný nález. Tak sa začal boj o záchranu životov. Sú ešte takí malinkí, majú snáď len dva dni, bude to ťažké. Naša fenočka, ktorá má u nás v útulku šteniatka, ale sú už oveľa väčšie, ich neprijala. A tak nezostávalo nič, len si tých maličkých vziať domov.
Maličkí boli čulí, no strašne hladní a tak začalo kŕmenie. Injekčná striekačka a kozie mliečko. Každé dve hodiny dostali svoju dávku. Potom sa schúlili do kĺbka a zaspinkali. No stále svojimi malinkými labkami masírovali ručník, otáčali hlavičkami - hľadali svoju maminku.
Bolo to náročné na čas, spánok. Ale svitla nám náhodná nádej. Inej fenočke sa narodilo jedno mŕtve šteniatko, ktoré stále hľadá, je nepokojná a tak jej majitelia nič lepšieho nemohli urobiť, ako nám zavolať. Prišli aj so svojou Džesykou. Najprv len pozerala, čo sa to zrazu deje, odkiaľ je toľko šteniatok, trošku aj zavrčala, ale potom ich začala oblizovať. Vyhrali sme, prijala ich. Malinkí sa rozliezli po jej brušku, masírovali a nasávali mliečko. Bolo to niečo nádherné.
Nevieme, kto taký ohavný skutok učinil, čo ho k tomu viedlo.Pomalé umieranie čakalo drobčekov v halde smetí. Strašné. Nech si spytuje svoje svedomie, ak nejaké vôbec má!
Vieme však, že sú aj dobrí ľudia, ktorým aj na živote zvieratiek záleží.
Ďakujeme pánovi, ktorý ich našiel, pracovníkom MP,  nášmu Marekovi z TV ,statočnej maminke Džesynke a jej láskavým majiteľom.
Prosím, držte palce, aby malinkí prežili, rástli v zdraví a vyrástli z nich krásni  , milí havkovia. Ďakujeme.

Šteniatka
Šteniatka
Šteniatka
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis