Aktuality

CHITA
10.02.2014

Chita je fenočka, ktorá to  vo svojom krátkom živote nemala ľahké. Bezcitní majitelia sa jej zbavili spôsobom, akým sa to u nás praktizuje a to - vyhodením na ulicu. Bezcieľne sa túlala, snažila sa prežiť, ako sa dá. Až sa ocitla v karanténe v meste Nová Baňa. Nikto nemal o ňu záujem a tak milej Chite vypršal čas na život. Čakal ju koniec. Koniec jej krátkeho života. No, vo svojom nešťastí, predsa len šťastie ju neopustilo a vďaka milému mladému pánovi sa Chita dostala k nám do bezpečia a s nádejou na nový, láskavý, istý domov.
    Zo začiatku sa veľmi bála, ale skoro zistila, že jej už nič zlého nehrozí a tak pomaly začala veriť ľuďom. Tak veľmi sa tešila na svoju venčiarku Simonku s ktorou absolvovala dlhé prechádzky, šantila, vyvádzala, skrátka tešila sa zo života.
No v poslednej dobe  tá .radosť zo života trochu pohasla. Z ničoho nič pri prechádzke, Chita zastala a začala pišťať. Nestúpila na nohu. Spočiatku sme mysleli, že zle stúpila, no keď sa to zopakovalo, navštívili sme kliniku.Prezreli ju, dostala tabletky od bolesti. Pokiaľ užívala lieky, nemala bolesti, ale keď skončila s užívaním, problémy nastali znova. Na klinike podstúpila kompletné vyšetrenie. Verdikt, ktorý vyriekol lekár bol pre nás šokom.Chita má vraj nádor, zatiaľ sa nevie, či je to zhubný. Môže prísť aj o nožičku v tom lepšom prípade.
Nielen pre Chitu, ale aj pre nás nastali veľmi zlé časy. Za každú cenu sme chceli tú milú fenočku zachrániť,  pomôcť jej, no nie je  to v našich silách, nemáme na to podmienky. A ako to už býva, že v núdzi poznáš priateľov aj my máme takých.
Pani Janina z  partnerskej organizácie  Tierhilfe Hohe Tatra Kežmarok E.V in Regensburg v Nemecku, ani na chvíľku nezaváhala a pre našu Chitu pricestovala. Tam na klinike absolvovala potrebné vyšetrenia.Chita býva ako princezná, spinká v posteli,má úžasnú domácu starostlivosť u pani Janiny. Je to psík s pokojnou povahou, trpezlivá pacientka,  vďačná, poslušná.Všetko by bolo na dobrej ceste, len jedno je ešte veľmi dôležité. Výsledky biopsie, ktoré budú známe až tento týždeň. Od týchto výsledkov sa bude odvíjať ďalší osud a samotný život milej Chity. Snáď budú výsledky prijateľné a Chita sa bude dlhodobo liečiť. Nechceme si pripustiť, že by Chita prišla o nožičku, ale aj takíto psíkovia žijú šťastný život a už vôbec nechceme, aby......
     Prosíme vás, naši milí priatelia, buďte v týchto zlomových dňoch v myšlienkach s Chitou. Táto fenočka si zaslúži žiť!
Veľmi, veľmi ďakujeme pani Janine a ľuďom z jej spolku za výnimočnú pomoc.
Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a prispievajú na veterinárne úkony.
Prosíme vás, pohladkajte za nás Chitu a pošepkajte jej do uška: Bojuj Chita, bojuj, musíš žiť!

Takže výsledky biopsie nedopadli dobre, je to zhubný nádor!
Chite amputovali labku, držala sa statočne. ĎAKUJEME pani Janine, ktorá sa o Chitu vzorne stará, má ju doma a Chita má opateru, pohodlie, aké by sme my jej poskytnúť nemohli. Veríme, že aj keď na troch nožičkách prežije Chita krásny, láskavý , radostný život, pretože je to veľmi trpezlivý a milý psík.
Ešte raz ďakujeme pani Janina vám, ďakujeme všetkým vám, ktorí ste Chite akokoľvek pomohli.
/O ďalšom osude Chity budeme priebežne informovať/CHITA
CHITA
CHITA
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446209
  Webhosting: Atlantis