Aktuality

Úžasná akcia
22.08.2011

    Je nemožné byť prorokom v tejto ťažkej dobrovoľníckej práci, tobôž v oblasti, v ktorej žijeme. Šťastných okamihov poznáme veľmi málo. Ale jedna malá iskrička zasvietila pred pár mesiacmi, keď milá slečna Alicka si prezrela stránky nášho zariadenia a našla tam jednu psiu dušičku, ktorá ju oslovila svojím osudom. Hovory po telefóne boli časte. O živote v našom zariadení, o problémoch, ktoré nás stretávajú denne......K našej Alicke sa pridala ďalšia milá, jej kolegyňa Katka a reálna pomoc nabrala rýchly spád. Propagácia akcie so zbierkou bola úspešná a tak sa v piatok ráno /19.8./ udial malý zázrak.

     Pätnásť sympatických, mladých, vzdelaných, duševne pracujúcich ľudí z Bratislavy z firmy Hewlett Packard prišlo pomôcť nášmu útulku. Vyložili z prívesného vozíka potravu pre zvieratká, ktorú kúpili zo zbierky a hneď sa hrnuli do práce..

Neboli to žiadne počítačové krehotinky, ale mladí, akční ľudia, ktorí sa vôbec nezľakli aj ťažkej, fyzickej práce. A bola to poriadna makačka. Slnko pálilo a mladí muži  rúbali drevo akoby boli profesionáli a bolo ho veru dosť. Mladé žienky natierali koterce akoby boli maliarky. Nevadilo im, že sú oprskané od farby, ani od zvieracích výkalov.

Bola to tímová, perfektná práca a verte nám, že sme boli zaskočení, ako to bolo úžasne zorganizované. Aj naše zvieratká si prišli na svoje. Žijú síce vo veľmi chudobnom prostredí, ale sú slušne vychované, dávame im veľa lásky, aby zabudli na bolesť, ktorú im spôsobili ľudia. Psíkovia, mačičky, tí boli oblietaní, vyvenčení, vyčesaní, niektorí dostali aj nový patronát. No, proste, fantastickí mladí ľudia, úžasná akcia!

     Milí naši Alicka, Katka Tatianka, Janka, Michaela, Alexandra, Monika, Evka, Lenka, Roman, Peter, Jozef, Marian, Martin, dvaja Jankovia aj keď nás delí vzdialenosť, v našich srdciach ste stále, ste nám blízko, ste naši drahí, ste prví, ktorí nám takto pomohli.

ĎAKUJEME za krmimo, za patronáty, za neuveriteľný kus práce, ktorú ste vykonali, ďakujeme za tých, ktorí ďakujú svojím pohľadom a smutnými očkami. Aspoň pár chvíľ, ktoré prežili s vami, boli v ich očkách iskričky šťastia a nádeje.

ĎAKUJEME vedeniu vašej firmy, ktorá môže byť právom hrdá, že má takých úžasných ľudi, akí ste vy.

Ste naši, naši priatelia, naši vzácni ľudia. A náš útulok je vždy už aj váš. Nech sa vám vždy darí v živote a občas prosíme, nezabudnite to svoje láskavé srdiečko dať  do dlaní. 

Úžasná akcia
Úžasná akcia
Úžasná akcia
Úžasná akcia
Úžasná akcia
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis