Aktuality

Drahí naši
08.06.2011

Drahí naši

    Je veľkým šťastím, že máme priateľov, ktorí sa zaujímajú o naše zvieratká. Priateľov, ktorí im pomáhajú žiť, prekonať strach a prežiť. Naši vzácni priatelia sú nielen tu na Slovensku, ale aj za hranicami našej krajiny.

Veľmi často nás navštevujú a pomáhajú nám  naši nemeckí priatelia. A bolo to aj 1. júna, kedy k nám zavítali. Pani Janina, Judith, Selyn, Marcus, to sú naši priatelia, ktorí už u nás boli, Michaela, Ingrid, Elizabeth, Roland, Wolfgang, sú ľudia, ktorí nám pomáhajú, ale osobne sme sa s nimi ešte nestretli. A ako to už býva pri prvom kontakte s našim útulkom im do reči veľmi nebolo. Veľa zvieratiek, chudobné podmienky, to je slovenská realita.

Naši nemeckí priatelia mali všetko do detailu pripravené a naplánované. Predom si objednali drevo, náradie si doniesli so sebou a po obhliadke a zvítaní sa pustili do práce. Ich cieľom bolo vylepšíť zvieratkám podmienky  v ktorých žijú. Za ten čas, čo boli u nás, urobili kus práce. Vymenili podlahy v 11 klietkach, namontovali misky v klietkach na vodu tak, aby ich zvieratká nevylievali, venovali sa psíkom, mačičkám.....Počasie všetkým prialo a tak sa  dobre pracovalo. Krásne, nové podlahy v klietkach prekvapili všetkých psíkov. Zo začiatku chodili po nich ako baletky, oňuchávali  každý kút, no po zistení, že sú vo svojom, vynovenom príbytku, sa pokojne uložili.

    Naši nemeckí priatelia k nám prišli s materiálnou, finančnou pomocou pre naše zvieratká. Urobili kus práce, aby sa im v ich klietočkach lepšie žilo. Tak, ako k nám prišli nabalení, neodchádzali  na prázdno.Aj my sme ich nabalili. Dali sme im naše vzácne poklady, ktoré v útulku máme. Vyše 20 zvieratiek  dostalo životnú šancu a vycestovalo ďaleko za svojim šťastím, novým domovom.

     Milí naši: Janina, Judith, Selyn, Marcus, Michaela, Roland, Elizabet,Wolfgang, Ingrid veľmi, veľmi pekne vám ďakujeme za pomoc našim zvieratkám, za  láskavé domovy, ktoré im dávate,za záchranu zvieratiek, ktoré sú postihnuté a u vás  sú milované. Aj keď ste ďaleko, srdcom ste k nám blízko. Ste naši, sme šťastní, že vás, ale aj ďalších priateľov, ktorí nám pomáhajú a ktorých ešte osobne nepoznáme /veríme, že spoznáme/ majú naše zvieratká.

Ste úžasní ľudia, na ktorých sa môžeme vždy spoľahnúť.

Ešte raz veľké ĎAKUJEME.

Drahí naši
Drahí naši
Drahí naši
Drahí naši
Drahí naši
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446211
  Webhosting: Atlantis