Aktuality

Brok, Joschi a FIN
10.03.2011

     Stres, obava a zúfalstvo nás sprevádza  denne v našom zariadení. A  hlavne bezmocnosť voči niektorým "pánom tvorstva", ktorým naše nedokonalé zákony umožňujú beztrestne  ukatovať bezbranné tvory.

     Každé zvieratko, ktoré príde do nášho zariadenia má svoj životný príbeh. Hoci ich príbehy sú smutné, snažíme sa im dať v našom skromnom zariadení veľa lásky, bezpečie, potravu, veterinárne ošetrenie  a nádej na nový domov. Bojujeme o život každého zvieratka a nevzdávame sa nikdy, hoci má len malilinkú nádej, ale má.

BROK - inteligentný psík, ktorého našli vyhodeného v lese. Bol síce podchladený, ale liečbou sa celkom dobre zotavil. Psík tichúčky, poslušný, veľa nebehal. Vyšetrenie na klinike nám doslova vyrazilo dych. Brok je slepý, ale snáď sa to dá zoperovať. Avšak po ďalšom vyšetrení na odbornej očnej klinike sa celková slepota potvrdila."Prečo sa to muselo stať takému úžasnému psíkovi, prečo sa ho neznáma ľudská beštia tak kruto zbavila"?Brok si u nás zvykol, vedel sa veľmi dobre orientovať v priestore a tak sme mu skúšali nájsť ten najláskevejší domov.Aspoň raz šťastie stálo pri nášmu Brokovi. Nozostal tu doma, na Slovensku, kde mu niekto veľmi ublížil, ale vycestoval do nového domova, do Nemecka.Býva v dome so záhradou, s tou najväčšou láskou sa o Broka starajú starší manželia a veľmi, veľmi ho milujú.

JOSCHI -malinké mačiatko, ktoré prešiel nezodpovedný vodič. V tom svojom nešťastí malo mačiatko predsa len kúsok šťastia, že ho neprešlo celé auto, ale zachytilo mu len prednú labušku. A.....že boli blízko ľudia, ktorí nás na to hneď upozornili. Nevedeli sme, či to je kocúrik alebo mačička, ale skoro sme sa ho snažili dopraviť na kliniku. Ortieľ bol neúprosný. Transplantácia labky je nevyhnutná. Malý bobáčik,  hoci bol z ulice, počúval, trpel všetko, postupne začal skackať na troch nôžkach, osmeľoval sa a našiel si tam aj svojho nerozlučného priateľa, jazvečíka Fina.

FIN - milučký psík, jazvečík, ktorého sa kruto zbavili, pretože vedeli, že je chorý. Fin bol u nás len veľmi krátko, pretože jeho zadné labušky ho už neposlúchali a musel byť okamžite zoperovaný. Avšak, zostal ochrnutý, no s veľkou chuťou žiť a dúfať......A práve na klinike sa mačiatko a Fin spriatelili. Bola to nerozlučná dvojka. Spolu spinkali, papkali.Všetci na klinike si túto dvojicu veľmi obľúbili. Títo dvaja tam strávili šesť týždňov.Mačiatko skackalo na troch nožičkách a Fin si pobežkal s vozíčkom.Radosť cez slzy to bola. Až nastal čas, kedy museli kliniku opustiť. Opustili ju obidvaja spolu. V jednej prepravke, schúlení pri sebe vycestovali do nového domova-Nemecka. Zo začiatku boli spolu, no Joschi bol taký malý nezbedník, že si ho vzala naša zlatá pani Judith k svojim mačiatkám a navždy tam zostane. Má sa dobre, ani mu neprekáža, že nemá labušku. A FIN - ten našiel domov u ľudí, ktorí sa venujú postihnutým psíkom a ich srdcovkou je plemeno jazvečík. Denne s Finom cvičia, plávajú a nesmierne ho milujú. Fin robí pokroky a títo ľudia veria, že v jeden deň Fin sám, bez pomoci vozíčka kroky urobí.  /Fotky Fina z nového domova pridám neskôr/

    Každodenné obavy, nešťastné príbehy, šťastné, šťastnejšie konce, to je život v našom zariadení. No, bez vás, milí naši, drahí priatelia by nebolo nič, pretože by sme nemohli existovať. ĎAKUJEME vám všetkým, ktorí ste prispeli finančne na vozíček pre nášho, ale aj vášho zlatého Fina, ĎAKUJEME  v mene zvieratiek za materiálnu, finančnú pomoc, za 2% z vašich daní, ĎAKUJEME, že vás máme. Ste svetielkom  pre tých, ktorí sa sami brániť nemôžu, ste ich nádejou, že prežijú, ste ich istotou, že sa budú mať aj lepšie. ĎAKUJEME a prosíme, nezabudnite na nich.

Brok, Joschi a FIN
Brok, Joschi a FIN
Brok, Joschi a FIN
Brok, Joschi a FIN
Brok, Joschi a FIN
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis