Aktuality

Prosba o pomoc pre malého, úžasného psíka
28.11.2010

     Vysoké činžiaky kamenného sídliska v našom meste. Medzi domami betónový chodník a po ňom, pomalými krôčkami a obzeraním sa, kráčal, vzrastom malinký psíček. Kráčal naozaj pomalinky, zostával stáť, akoby niekoho čakal. Obzeral sa, akoby sa bál, že mu niekto ublíži. Ešte že sa našla dobrá duša, psíka nahlásila mestskej polícií a tí ho doviezli k nám.

     Bol naozaj vzrastom malinký, krátke nožičky mu robili tak trošku problém pri chôdzi, bol zabĺšený, hladný, zanedbaný. Hneď sme sa o neho postarali. Taký milý, osudom zmierený psík -jazvečík. Nestihli sme ani karanténnu dobu, pretože ráno sme našli malého sedieť. Vôbec sa nepohol, netešil sa, len svojimi smutnými očkami nás prosil o pomoc. Čo najrýchlejšie sme utekali na kliniku a tam nás upozornili, že je to veľmi vážne. Musí byť hneď operovaný. Je to vážna operácia.No, my vždy bojujeme za každé zvieratko zo všetkých svojich síl. Každému dáme šancu na život, aj keď to niekedy aj nevyjde. Nikdy sme nevyriekli to kruté slovo "utratiť", ak je aj tá najmenšia šanca na život, bojujeme. A tak malého operovali. Operovali mu chrbticu. Ani meno sme mu nestihli dať. Operácia prebehla, no pri tejto diagnóze je veľmi dôležitá rehabilitácia. Každý deň s ním cvičia, sme denne v kontakte s klinikou. FIN, také meno dostal na klinike. Je to úžasný, milý psíček, tak veľmi-veľmi chce žiť! A trpezlivý pocient, všetci ho tam majú veľmi radi.

     Vieme, že táto diagnóza, aj keď sa trochu zlepší, vyžaduje dlhodobú liečbu, rehabilitáciu, aj tak nie je všetko vyhraté. Na klinike má potrebnú starostlivosť, jeho stav sa síce trošku zlepšíl, no zlatý, milý Fín už chodiť na zadných nožičkách nikdy nebude! Aj napriek svojmu handicapu, je úžasný. Krúti chvostíkom, plazí sa na zadných nožičkách, chutí mu jesť a má tam kamarátky-mačičky.

     Keď sme sa túto krutú pravdu dozvedeli, plakali sme. No zlatý Fin má šancu na život, aj keď iný, ako žil. Potrebuje vozíček. Ani sme nerozmýšľali a hneď sme súhlasili, aby mu vozíček na mieru objednali. Vozíček už aj došiel, len Fin musí ešte trošičku zosilnieť. Všetci sa už predom tešíme, ako mu tým pomôžeme, ako bude bežkať s tým vozíčkom. No a ďalšia dobrá správa pre Fina je, že už nikdy nebude bezdomovcom, už nikdy ho nebude nikto odháňať a ubližovať mu. Fin pôjde v decembri do nového, láskavého domova. Domova, s veľkou záhradou a pozemkom, kde bude mať dosť miesta si pobežkať s vozíčkom Fin vycestuje do Nemecka, kde sa na neho už veľmi tešia.

     Milí naši priatelia, obraciame sa  s veľkou prosbou na vás.Všetky výdaje z nášho útulku nemôžeme finančne zvládať. Potrebovali by sme pomôcť, ak je to možné. Prosíme, pomôžte. Na vozíček pre Fina. Stojí do 400,- Euro.

     Prosíme pre toho úžasného , trpezlivého psíka. Prosíme, aby mal, už iný, lepší život. Tento psíček si to naozaj zaslúži.

     Aj keď sme stále odkázaní finančne len na vás, milí naši priatelia, snažíme sa, aj keď v chudobe, zachrániť každé zvieratko, ktoré sa ocitne v nebezpečí, bez domova, zranené, utýrané........No, teraz sme mali tých vážnych prípadov naozaj veľa a nevieme, čo bude zajtra. A už naozaj prestávame chápať, čo sa to tu, na tomto Slovensku s ľudským citom deje.

Vďaka, vďaka vám za Fina.

Bankové spojenie:  č.účtu:  0490972602/0900    Slovenská sporiteľňa ,   Variabilný symbol:  FIN   

IBAN:  SK 96 0900 0000 0004 9097 2602

BIC: GIBASKBX     

                                       

Prosba o pomoc pre malého, úžasného psíka
Prosba o pomoc pre malého, úžasného psíka
Prosba o pomoc pre malého, úžasného psíka
Prosba o pomoc pre malého, úžasného psíka
Prosba o pomoc pre malého, úžasného psíka
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446208
  Webhosting: Atlantis