Aktuality

Brok a Zorka
01.07.2010

Dovoľte, aby sme sa vám, ktorí prispeli finančne pre nášho zlatého Broka, veľmi pekne poďakovali. S veľkou nádejou sme vycestovali na odborné očné vyšetrenie do Košíc. Brok je úžasný psík. V aute sedel tichúčko, schúlený do kĺbka. Naša Paulínka, naša pravá ruka bola s nami a s volantom v jej rukách, sme sa cítili bezpečne.Pri vyšetrovaní sa Brok správal neuveriteľne kľudne a my sme dúfali.......no ortieľ bol pre nás, no najmä pre milého Broka, nesmierne krutý. PRA-progresívna atrofia sietnice, čiže celková slepota a už nič sa nedá s tým robiť. Náš milý, dobrý Brok je úplne slepý a takto musí žiť do konca svojho života.So slzami v očiach sme prijali tento krutý ortieľ. Urobili by sme pre neho aj nemožné, pretože je to ten najúžasnejší psík, no, niekedy aj medicína je bezmocná. Náš Brok, kto o ňom nevie, že je slepý, ani by to nespozoroval. Poslušne, na vodítku kráča, správa sa slušne, ak sa mu prihovoríte, zdvihne svoju milú hlavičku, no skrátka, je to ten najlepší spoločník. Pani docentka nás ubezpečila, že aj takto môže existovať, že na tento svoj svet si zvykol, že spočiatku videl, ale, že potrebuje veľa lásky......Milujeme nášho Broka, no snáď, v čo veľmi neveríme, ale predsa, nájde sa niekto, kto bude úžasného Broka milovať viac?

Zorka

milá, vzrastom menšia fenočka má veľmi pohnutý osud. Je už dlhšie u nás v útulku a hoci je bezproblémová, šťastie na nový, láskavý domov nemala. Ale postihlo ju nešťastie. Prestala chodiť a tak na konci roka 2009 sa podrobila veľmi ťažkej, náročnej operácii predných nožičiek. Aby mohla chodiť, implantovali jej platničky, zatiaľ len do predných nožičiek. Operácia bola drahá, /hradená našimi priateľmi z Weissephoten/, ale Zorka chodila lepšie. No, predné nožičky sú v poriadku, ale prešlo to aj na zadné a tak našu zlatú Zorku čaká operácia druhá. Už mala byť aj operovaná /30.7./, no veterinár, termín preložil. A tak sa aj trošku bojíme, ale aj zároveň dúfame, že to všetko dobre dopadne. Zorka si to zaslúži, ale tak veľmi si zaslúži aj láskavý domov. Ona, veľa toho nenabehá, ale ako spoločník je úžasná.

Preto vám, milí priatelia, ktorí ste prispeli na náš účet a pomoc pre Broka, ešte raz veľmi-veľmi pekne ďakujeme. To, čo ostalo, pomôže našej zlatej Zorke, aby ten svoj život mala aspoň trošku lepší, aby žila, aby......hoci veľmi neveríme, našla možno aj milujúcu, svoju rodinku.

Brok a Zorka
Brok a Zorka
Brok a Zorka
Brok a Zorka
Brok a Zorka
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis