Aktuality

Poďakovanie
07.06.2010

V našej práci sú dni, keď sme zúfalí, nevieme pochopiť konanie ľudi, ak ubližujú zvieratkám, nevieme sa vtesnať k tejto väčšine, pretože sme iní. Aj keď nepochopiteľných prípadov je u nás veľa, snažíme sa ich čo najlepšie vyriešiť. Niekedy sa darí lepšie, niekedy horšie.

No, to, čo nás postihlo v piatok ráno /4.6.2010/, bolo čosi celkom iné. Bola to beznádej z obrovskej vody, ktorou je útulok obklopený a ktorá bezcitne len a len stúpala. Nevedeli sme, čo máme skoro robiť. Kde máme umiestniť 130 psíkov a 30 mačičiek?

Prebrala nás jedna obrovská vlna, ktorá zaplavila chatky chovateľskej osady, ktorá je tesne v našej blízkosti. Chlapi, ktorí boli u nás, neváhali a skoro po plecia vo vode sa snažili ratovať, čo ešte bolo živé. Žiaľ, nepodarilo sa zachrániť všetky zvieratká.

No, musíme konať aj my a to urýchlene, pretože, kto vám vezme 160 zvieratiek? A verte, to vám skutočne sa zdá, že bude koniec, no nesmie, nesmie.......

A tak sme hľadali, kde to naše bohatstvo čím skôr do bezpečia dáme. Aj sa našlo miesto v jednej veľkej hale na poľnohospodárskom družstve. Úžasný pán Ing.Benč, nám okamžite vyšiel v ústrety a tak sme mohli zháňať autá na prevoz. Chceli sme psíkov uviazať, no onisa vyvliekli z vodítok a voľne pobehávali po hale, kde mali za svojich spoločníkov prasce, malé prasiatka. Zrejme boli v šoku, pretože ani jeden z nich sa nepobil.

Naše zvieratká boli zachránené, jedna v boli v bezpečí, jednak, akoby zázrakom voda zastala 50 m od nášho útulku.

Bolo to náročné, bol to boj o život. A preto sa chceme veľmi pekne poďakovať ľuďom, ktorí stáli v týchto najťažších chvíľach pri nás, ľuďom, ktorí zdieľali naše nešťastie, ľuďom, ktorí sa o nás zaujímali.

Ďakujeme Ing.Benčovi, za poskytnutie haly, Ing.Hlaváčikovi, pani Juríkovej, nášmu susedovi Paťovi, ktorí poskytli väčšie vozidlá, rodine Korheľovej, Filipkovi,našej Lenke, našim chlapom, rodine Dachovej, Lacušovej, ktoré boli pripravené kedykoľvek zasiahnuť.....

Vďaka vám všetkým, bez vás by to tak dobre nedopadlo

Poďakovanie
Poďakovanie
Poďakovanie
Poďakovanie
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis