Aktuality

Pomoc
25.10.2009

     V septembri 2008 k nám prvykrát zavítali naši nemeckí priatelia. Priniesli pre naše zvieratká potravu, veľa potrebných vecí, no a čo je veľmi dôležité vzali niekoľko našich psíkov do nových domovov v Nemecku.Boli a sú šokovaní, ako tu na Slovensku fungujú útulky. A to ešte vôbec nevedia pochopiť, čo sú to karanténné stanice.

Odvtedy prešiel celý rok a my sme v neustálom kontakte s našimi vzácnymi priateľmi v Nemecku, bez ktorých by naše zvieratká ťažko prežívali. Desiatky ich našli nové, tie pravé, láskavé domovy v Nemecku. Prostredníctvom týchto ľudí sme dostali vybavenie do kotercov a to sú plastové búdy, ktoré chránia psíkov pred mrazmi, ale aj pred prílišnými teplotami,deky, potravu......

Aj 22.10.2009 , už po desiaty raz ,k nám prišiel náš priateľ Achim s nákladom potravy. Je obdivuhodné, ako sa vedia ľudia v Nemecku zapáliť pre dobrú vec a skutočne ,trvalo im len niekoľko dní,aby tak veľmi potrebný materiál k nám dorazil.

Na cestu späť sme nášmu pánovi Achimovi naložili náš najvzácnejší náklad a to 11 psíkov z nášho útulku. Osem krásnych šteniatok a traja psíkovia, ktorých tu, na Slovensku nikto nechcel, dostalo šancu na svoj život. Zviera vám to hrdlo,slzy sa vám kotúľajú, keď ich vkladáte do prepraviek. Nechápu, čo sa s nimi deje. Len prestrašené očičká na vás smutne hľadia cez malé mriežky. A my, sa stále, stále sa pýtame:

P R E Č O, prečo  tu žijú takí ............ľudia?????

Pomoc
Pomoc
Pomoc
Pomoc
Pomoc
< späť
Túto stránku vytvorila firma RICON za podpory mesta Kežmarok. Počet návštev: 446062
  Webhosting: Atlantis